Chrapanie – głośny problem
Pojawia się, kiedy tylko zapadniesz w sen. Jest głośne, kłopotliwe dla innych domowników, a w niektórych przypadkach – towarzyszy niebezpiecznej chorobie.…
Badanie rinolaryngofiberoskopowe – podstawa dobrej diagnostyki laryngologicznej
Aby prawidłowo zdiagnozować choroby laryngologiczne, nie wystarczy powierzchowne badanie. Specjaliści stosują kilka metod, które pozwalają dotrzeć do wnętrza nosa, gardła czy krtani.…
Terapia z elementami SI – wywiad z A. Rausz i Lidią Bukowską
Zapraszamy na mini wywiad, którego udzieliły nam mgr Lidia Bukowska oraz mgr Agnieszka Rausz, współpracujące z Centrum Zdrowia AGVITA.
Czym charakteryzuje się prowadzona przez Panie terapia z elementami SI?
…Witamina D – jak suplementować?
Witamina D zaliczana jest do związków rozpuszczalnych w tłuszczach. Wykazuje wielostronny wpływ na organizm: reguluje gospodarkę wapniowo-fosforową i mineralizację kości, jest niezbędna dla sprawnego działania układu immunologicznego (odporność), endokrynnego, mięśniowego i nerwowego.…
Alergiczny nieżyt nosa – jak go ujarzmić?
Katar potrafi być dokuczliwy nawet przez krótki czas. Jednak przy niektórych chorobach, trwa znacznie dłużej. Jedną z nich jest alergiczny nieżyt nosa (ANN), który może mieć charakter okresowy lub przewlekły.…
Shinrin-yoku – 5 powodów na terapię lasem
Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to jedno z zaleceń korzystnych dla zdrowia. Znacznie mniej mówi się o tym, że otoczenie, w którym przebywamy na zewnątrz, ma znaczenie.…
Stres: 7 metod na obniżenie jego poziomu
Stres kojarzy się najczęściej z czymś, co wymaga przeciwdziałania. Być może nieco na wyrost. Niektóre bodźce stresowe są pozytywne i umożliwiają mobilizację do działania.…
COVID-19 a zdrowie psychiczne
Zapraszamy do lektury artykułu przygotowanego przez dr. n. med. Ewę Kurczewską – psychiatrę współpracującego z Centrum Zdrowia AGVITA w Poznaniu – na temat wpływu COVID-19 na zdrowie psychiczne.…
Uszy na medal – fakty i mity
Czyste uszy wymagają pielęgnacji. Stosowanie powszechnie dostępnych środków nie zawsze jest bezpieczne. Wiele rzekomo skutecznych metod domowego czyszczenia uszu może spowodować uszkodzenie błony bębenkowej lub infekcję ucha środkowego.…
Zaburzenia integracji sensorycznej – objawy i przyczyny
Zaburzenia integracji sensorycznej, znane też jako zaburzenia przetwarzania sensorycznego, to coraz częstsza przypadłość współczesnego świata. Mogą występować z innymi schorzeniami lub samodzielnie.…