fbpx

Lek. Yi Liu-Kończak

Lekarz Medycyny Chińskiej: Yi Liu-Kończak

Lek. Yi Liu-Kończak

Pochodzi z prowincji Liaoning w Chinach.

W 2005 roku ukończyła 6-letnie studia medyczne na Liaoning University of Traditional Chinese Medicine, jednej z najbardziej prestiżowych chińskich uczelni państwowych kształcących specjalistów medycyny chińskiej. Następnie, po odbyciu rocznej praktyki i zdaniu egzaminu uzyskała w 2006 roku państwowe prawo do wykonywania zawodu lekarza w Chińskiej Republice Ludowej.

Od 2006 roku pracowała jako lekarz w szpitalu miejskim w trzymilionowym mieście Tieling. Po przyjeździe do Polski i odbyciu intensywnego kursu języka polskiego na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, od marca 2009 do grudnia 2010 roku przyjmowała w przychodni lekarskiej Med-Lux w Przeźmierowie.

Od stycznia 2011 przyjmuje w dwóch przychodniach na terenie Poznania: USI-MED oraz TERAMED, natomiast od 2021 roku prowadzi gabinet
w Centrum Zdrowia AGVITA w Poznaniu.

Jej ojciec, dr Yuling Liu, jest również lekarzem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Zakres usług:

Akupunktura

Nakłuwanie opracowanej indywidualnie dla każdego pacjenta kombinacji szczególnych punktów na ciele człowieka, których stymulacja oddziałuje na funkcje fizjologiczne organizmu, i niweluje wszelkie ich zaburzenia, pobudza przepływ energii w organizmie, oraz wzmacnia poszczególne układy i zmusza je do powrotu do stanu równowagi i prawidłowego działania.

W zabiegu akupunktury stosowane są dwa różne tryby: w zależności od pożądanego efektu, igły pozostawiane są w ciele pacjenta w celu zasilenia danego punktu, bądź wprowadzone specjalną techniką i szybko wyciągane, celem intensywnej stymulacji.

Refleksoterapia

polega na przytwierdzeniu małych ziołowych kulek do określonych punktów na małżowinie jednego ucha, których stymulacja oddziałuje na poszczególne układy narządów w organizmie, i które pacjent może samodzielnie regularnie stymulować poprzez nacisk.
Jest to metoda oddziałująca na organizm w głębszy i trwalszy sposób, niż akupunktura. Z każdym kolejnym zabiegiem stosowany jest inny układ punktów, dostosowywany na bieżąco do aktualnego stanu organizmu.

Ziołolecznictwo

zwane jest w Chinach chińską farmacją; na podstawie diagnozy opracowywana jest dla pacjenta indywidualna receptura – kombinacja kilkunastu spośród wielu tysięcy badanych przez stulecia składników pochodzenia naturalnego, którą pacjent następnie we własnym zakresie nabywa, i z której wywar zażywa przez określony czas. Jest to metoda terapii działająca najgłębiej ze wszystkich w Medycynie Chińskiej.
Połączenie ze sobą unikalnych właściwości poszczególnych składników w odpowiedzi na zaburzenia organizmu konkretnego pacjenta ma na celu przywrócenie równowagi i regularnego funkcjonowania, oraz głębokie oczyszczenie.

Cennik usług:

Pierwsza wizyta trwa 45 minut i kosztuje 1500 złotych.

Kolejne wizyty, podczas których wykonywane są zalecone zabiegi, trwają 5-10 minut; ich koszt wynosi 500 zł.

W większości przypadków rekomendowane jest odbywanie 4 wizyt tygodniowo.

Po rozpoczęciu cyklu, rozpoczyna się proces opracowania indywidualnej od podstaw receptury ziołowej dla pacjenta (zajmuje to lekarzowi medycyny chińskiej od 3 do 7 dni). Koszt opracowania receptury wynosi 1000 zł.

Pacjent samodzielnie zakupuje następnie składniki, by przez dwa tygodnie zażywać ugotowany z nich wywar, przez okres 12 dni, wraz z trwającym cyklem zabiegów akupunktury i refleksoterapii. Po zakończeniu zażywania receptury, może zostać zarekomendowane przygotowanie kolejnej.

Dla większości pacjentów zalecany jest cykl wizyt trwający 3-6 miesięcy.