facebook
Slide background
Slide background
Slide background

Laryngologia, audiologia
i rehabilitacja

Uwaga!

Strona w trakcie modernizacji.

Zapraszamy do kontaktu z recepcją ośrodka Agvita.Inaugaracja działalności ośrodka AGVITA Laryngologia - Wielkopolskie Centrum Surdologopedii Dla Osób z Jednostronną i Bilateralną Implantacją
Diagnoza i Rehabilitacja Słuchu

7 lutego 2018 r. w Centrum Konferencyjnym Młyńska 12 w Poznaniu odbyło się spotkanie inaugurujące działalność trzeciego filaru naszego ośrodka - AGVITA LARYNGOLOGIA Wielkopolskie Centrum Surdologopedii dla Osób z Bilateralną Implantacją. Uroczystość otwarcia honorowym Patronatem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM w Poznaniu prof. zw. dr hab. Agnieszka Cybal-Michalska oraz Dziekan Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu prof. dr hab. med. Ewa Wender-Ożegowska. Nowo powstała jednostka to ośrodek pełnej diagnostyki laryngologicznej i audiologicznej oraz rehabilitacji słuchu.

Kompleksowa pomoc dla pacjentów z implantami słuchowymi

Wielkopolskie Centrum Surdologopediidla Osób z Bilateralną Implantacją to nowy punkt na medycznej mapie Poznania. Placówka została otwarta 7 lutego przez spółkę Agvita i jest jednym z trzech filarów, na których opiera się działalność firmy. Oprócz centrum surdologopedii dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją, Agvita to także gabinety specjalistyczne, z których korzystać mogą osoby poszukujące lekarzy, terapeutów i rehabilitantów różnych specjalności. W ośrodku działa również niepubliczna poradnia psychologiczno-pedagogiczna realizująca programy wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajęcia te są finansowane z budżetu miasta, więc dla rodziców całkowicie bezpłatne. Poradnia zajmuje się także wydawaniem opinii dla potrzeb instytucji edukacyjnych.

Na co mogą liczyć pacjenci, którzy zgłoszą się do Wielkopolskiego Centrum Surdologopedii prowadzonego przez Agvitę? – W pierwszej kolejności na pewno na kompleksową diagnostykę laryngologiczną i audiologiczną – chorób nosa, gardła, zatok, migdałów i krtani oraz ucha – mówi doktor Agnieszka Konarczak, surdologopeda i właścicielka ośrodka. – Praca z pacjentem z wadami słuchu to szczególny obszar moich działań terapeutycznych, dydaktycznych i naukowych, które doprowadziły mnie do stworzenia projektu, w którym pacjent byłby obsłużony, począwszy od peł- nej diagnozy poprzez leczenie aż po rehabilitację. Czytaj dalej...

Zobacz artykuł w formacie PDFAGVITA otwiera Wielkopolskie Centrum Surdologopedii

Statystyki zdrowotne alarmują: utrata słuchu staje się w Polsce chorobą społeczną: każdego roku około sześćset dzieci rodzi się z wrodzoną głuchotą, a około sześćset pięćdziesiąt osób rocznie poddaje się wszczepieniu implantu słuchowego. Kłopoty ze słuchem mogą w dodatku dotknąć każdego, bo wśród przyczyn wad słuchu, oprócz uwarunkowań genetycznych i wrodzonych, należy wymienić także przebyte choroby, przyjmowane leki ototoksyczne oraz mechaniczne i akustyczne urazy. Ubytek słuchu występuje również u osób starszych, najczęściej między sześćdziesiątym, a siedemdziesiątym rokiem życia. W takich przypadkach ratowanie i przywracanie słuchu staje się sprawą priorytetową i musi być realizowane przez specjalistów, m. in. lekarzy laryngologów i audiologów, surdologopedów, surdopedagogów, inżynierów klinicznych i psychologów, w wyposażonych w specjalistyczny sprzęt gabinetach. Czytaj dalej...

Zobacz artykuł w formacie PDFAGVITA - Wsłuchani w Ciebie

Wielkopolskie centrum surdologopedii już otwarte

Nowoczesne centrum diagnostyki laryngologicznej i audiologicznej oraz surdologopedii dla osób z wadą słuchu już otwarte. Placówka należąca do spółki Agvita ma swoją siedzibę przy ul. Promienistej.

Sam pomysł stworzenia centrum dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją w środowisku został przyjęty bardzo pozytywnie. –To niezwykle wartościowa inicjatywa- mówi prof. Agnieszka Cybal-Michalska, dziekan Wydziału Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Dlaczego akurat Agvita postanowiła utworzyć centrum surdologopedii?- Z wykształcenia jestem muzykiem, logopedą i surdologopedą. Dlatego słuch jest dla mnie najważniejszym zmysłem. Przez lata pracy często spotykałam się z problemami słuchu i właśnie to doprowadziło mnie do stworzenia projektu, w którym pacjent byłby obsłużony począwszy od samej diagnostyki, poprzez leczenie, aż po rehabilitacje- wyjaśnia dr Agnieszka Konarczak, pomysłodawczyni oraz właścicielka Agvity i dodaje: - Pacjenci nie będą zmuszeni dojeżdżać do odległych ośrodków terapeutycznych i rehabilitacyjnych w Kajetanach, Wrocławiu, czy Berlinie.

Nowy ośrodek dla pacjentów z implantami słuchowymi

W skali od 1 do 10 ten projekt oceniam na dziesięć- taką notę wystawił prof. Witold Szyfter nowopowstałemu ośrodkowi Agvita Laryngologia Wielkopolskie Centrum Surdologopedii dla osób z jednostronną i bilateralną implantacją. – Takie placówki, które będą wspomagały publiczną służbę zdrowia są bardzo mile widziane- dodaje profesor. Projekt znalazł się w gronie zwycięzców unijnego konkursu i został pozytywnie przez poznańskiego profesora zaopiniowany.

- U mojej córki został wykryty lekki niedosłuch spowodowany przez obecność wirusa - opowiada nam pani Natalia, mama Zosi korzystającej z usług rehabilitacyjnych ośrodka. – W szpitalu nas pozostawiono bez opieki. Kiedy trafiliśmy do pani dr Agnieszki Konarczak, to szybko uzyskaliśmy pomoc. Córka rozpoczęła terapię i w końcu przemówiła. Widać duże postępy, wydaje bardzo dużo dźwięków. Co prawda nie mówi jeszcze pełnymi zdaniami, ale potrafi zakomunikować pewne rzeczy. Cieszymy się z każdego jej słowa- nie kryje radości mama Natalia.

Centrum postawiło na wysokiej jakości kliniczny sprzęt medyczny, przez co może zapewnić swoim pacjentom kompleksowy zakres specjalistycznych badań- pełną diagnostykę laryngologiczną i audiologiczną. – W ramach współpracy dostarczyliśmy sprzęt do Agvity. Jest to bardzo dobrej jakości sprzęt kliniczny, przy którego użyciu można gruntownie zbadać pacjenta i wykryć, jakiego rodzaju ma niedosłuch- mówi Marek Mazur, wiceprezes firmy Medicus. Z kolei dyrektor Marcin Talar wysoko ocenia warunki akustyczne gabinetów audiologicznych.

Agvita jest jedną z niewielu niepublicznych placówek w Polsce, oferującą usługę ustawiania procesorów dźwięku- zewnętrznej części implantów słuchowych.

Wideorelacja z uroczystości otwarcia ośrodka AGVITA Laryngologia

Wideorelacja z uroczystości otwarcia trzeciego filaru ośrodka - AGVITA Laryngologia - Wielkopolskie Centrum Surdologopedii Dla Osób z Jednostronną i Bilateralną Implantacją
Diagnoza i Rehabilitacja Słuchu

Patroni i partnerzy AGVITY

Muzyka i ruch w rehabilitacji osób z wadą słuchu

Dzieci z wadą słuchu mają potencjalną potrzebę i zdolność odbierania, tworzenia i wyrażania muzyki oraz są wrażliwe na bodźce muzyczne przychodzące dostępnymi im kanałami. (A.E. Jarkowska)

Zobacz Cochlear NEWS w formacie PDFZobacz Cochlear NEWS w formacie PDFAgvita w Cochlear News

Informacje o AGVICIE w Cochlear News - magazynie dla użytkowników implantów słuchowych.

ul. Promienista 6
tel. 533 677 877
tel. 533 336 877
e-mail: recepcja@agvita.pl