facebook
Slide background
Slide background
Slide background

mgr Izabela Krzyżanowska

fizjoterapeuta


Rejestracja:

tel:668 513 523
e-mail:izabelak1992@gmail.com

Godziny przyjęć:

środa8.00 - 13.00
piątek8.00 - 12.00

Forma płatności: gotówka i karta

SYLWETKA SPECJALISTY

Fizjoterapeutka i trener medyczny, dąży do zrozumienia pacjenta, jego problemów i nawyków, które wpływają negatywnie na funkcjonowanie jego ciała. Stara się pomagać ludziom znajdować w sobie zdrowie i podpowiada gdzie go szukać.

Jako terapeuta doświadczenie zdobywała w pracy ze sportowcami, którzy w wyniku dużych obciążeń treningowych narażeni są na przeciążenia narządu ruchu. Przez 4 lata współpracowała z Reprezentacją Polski w piłce siatkowej kobiet juniorek i kadetek, odpowiadała również za zdrowie siatkarek Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Szkole SMS PZPS Szczyrk w rozrywkach na poziomie I, II i III Ligi Siatkówki Kobiet.

W terapii wykorzystuje metodę Manipulacji Powięzi Stecco (Fascial Manipulation), która polega na całościowej analizie systemu powięziowego, poszukiwaniu miejsc, w których w wyniku powtarzających się przeciążeń, urazów czy stanów zapalnych doszło do zwiększaniu gęstości substancji międzykomórkowej
i zmiany orientacji włókien kolagenowych powięzi w konkretnych obszarach. W związku z czym powięź nie jest w stanie prawidłowo wydłużać się i dostosowywać do napięć pochodzących z włókien mięśniowych przebiegających pod nią. W efekcie tego pojawia się ból, ograniczenia ruchomości czy spadek siły mięśniowej.

Posługuje się wiedzą zarówno z medycyny konwencjonalnej jak i alternatywnej. Wykorzystuje elementy medycyny manualnej wg dra Składowskiego oraz Pinoterapii, metody odruchowej bazującej na wiedzy
z dalekowschodniej akupresury, akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii.

Łączy terapię z treningiem medycznym z elementami pilatesu i jogi, przeprowadza ocenę funkcjonalną FMS (Functional Movement Screen).

Od września 2019 rozpoczęła naukę na Akademii Osteopatii.

Jest osobą aktywną, dużą rolę w jej życiu odgrywa ruch i odpowiednie żywienie, dlatego również swoich pacjentów zachęca do podjęcia działań w kierunku lepszego samopoczucia.

Na co dzień pomaga osobom cierpiącym z powodu dolegliwości bólowych aparatu ruchu, dysfunkcji kręgosłupa, m.in. dyskopatia, rwa kulszowa, zespół bolesnego barku, ciasnoty podbarkowej, ograniczenia ruchomości, drętwienia rąk, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, dolegliwości w rejonie biodra, kolana, skręcenia stawu skokowego, bóle mięśniowo-powięziowe związane ze zmianami przeciążeniowymi, stanami pourazowymi czy pooperacyjnymi.

Przyjmuje dorosłych i młodzież od 16. roku życia.
Prawo Wykonywania Zawodu Fizjoterapeuty o numerze 34614.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

Cennik

Terapia manualna100 zł/60 min.

ul. Promienista 6
tel. 533 677 877
tel. 533 336 877
e-mail: recepcja@agvita.pl